0

Aplikacija

Službenik za operativne evidencije, unos i obradu podataka Puno radno vreme

na MINISTARSTVO UNUTRAŠNjIH POSLOVA u Kraljevo (Poslato na 04-10-2022)

MINISTARSTVO UNUTRAŠNjIH POSLOVA

Na osnovu člana 135 Zakona o policiji („Službeni glasnik RS“, br. 6/2016, 24/2018 i 87/2018), i člana 2, a u vezi sa članom 6 i 7 Uredbe o sprovođenju javnog konkursa za popunjavanje radnih mesta policijskih službenika u Ministarstvu unutrašnjih poslova („Službeni glasnik RS“, br. 18/2019), Sektor za ljudske resurse oglašava

JAVNI KONKURS
ZA POPUNjAVANjE IZVRŠILAČKOG RADNOG MESTA POLICIJSKOG SLUŽBENIKA

Organ u kome se popunjavaju radna mesta: Ministarstvo unutrašnjih poslova, Direkcija policije.

Mesto rada: Uprava kriminalističke policije, Služba za kriminalističko – obaveštajni rad, Odeljenje za prikupljanje i analizu podataka, Odsek Kraljevo – Kraljevo.

Radno mesto koje se popunjava:

1. Službenik za operativne evidencije, unos i obradu podataka I utvrđeno pod rednim brojem 03.2.10.1.4.2 u aktu o unutrašnjem uređenju i sistematizaciji radnih mesta u Ministarstvu unutrašnjih poslova
1 izvršilac

Vrsta radnog odnosa: radni odnos na neodređeno vreme ili na određeno vreme u svojstvu pripravnika.

Opis poslova: prikuplja, sistematizuje i objedinjuje dokumentaciju i informacije, vrši njihovu obradu i pripremu za dalji rad i iznosi sugestije; formira baze podataka, ažurira ih i koristi ih pri obradi; kontroliše sadržaj i kvalitet dokumenata koji se daju na postupanje organizacionim jedinicama MUP-a; vrši stručno tehničku obradu podataka i dokumenata; vrši poslove prijema, evidencije, pripreme, distribucije, materijala označenih određenim stepenom tajnosti; vrši rekonstrukciju predmeta na osnovu baze podataka koji se vode u slučaju nestanka dokumenata; rukuje pečatom i štambiljima; pruža stručno-tehničku i logističku podršku prilikom izrade izveštaja, analiza i planskih dokumenata; po potrebi sačinjava i vodi zapisnike u pretkrivičnom postupku u skladu sa Zakonikom o krivičnom postupku i drugim propisima; stara se o racionalnom utrošku materijala; usvaja principe, nove metode i tehnike i primenjuje iskustva najboljih primera iz prakse u oblasti rada; neposredno učestvuje u unapređenju stručne osposobljenosti zaposlenih za uspešan i kvalitetan rad u uslovima primene savremenih sredstava i metoda; priprema i izrađuje evidencije, analize, izveštaje i informacije u skladu sa zahtevima posla i stepenom obrazovanja; odlaže, čuva i arhivira dokumentaciju u skladu sa propisima; obavlja i druge unutrašnje poslove koji su u neposrednoj vezi sa policijskim poslovima, a koji mu se stave u zadatak po nalogu nadređenog rukovodioca.

Uslovi: Stečeno srednje obrazovanje. Kandidati moraju da ispunjavaju opšte uslove za rad u državnim organima predviđene zakonom, posebne uslove propisane Zakonom o policiji (član 137 i 138) i Pravilnikom o unutrašnjem uređenju i sistematizaciji radnih mesta u Ministarstvu unutrašnjih poslova.

U izbornom postupku proveravaju se: – formalno-pravni uslovi – uvidom u podatke iz prijave i na osnovu raspoložive dokumentacije, – tehničke kompetencije (poznavanje propisa) – pisanim testom znanja, koji sadrži i pitanje u vidu rešavanja konkretnog problema, zadatka i situacije (studija slučaja), – psihološki zahtevi i bazične kompetencije – standardizovanim psihološkim testovima i psihološkim intervjuom, – zdravstvena sposobnost – obavljanjem lekarskog pregleda u referentnoj zdravstvenoj ustanovi, – intervju – polustrukturisanim intervjuom.

Znanja, veštine i stručna osposobljenost, potrebne za rad na radnom mestu, a koje se proveravaju i ocenjuju u izbornom postupku su:
Znanje iz oblasti rada na radnom mestu u skladu sa opisom posla radnog mesta.

Datum oglašavanja: 04.10.2022. godine.
Ovaj oglas objavljuje se na intranet i Internet stranici Ministarstva unutrašnjih poslova, na oglasnim tablama Sektora za ljudske resurse, Uprave kriminalističke policije i Službe za kriminalističko – obaveštajni rad, u dnevnom listu „Politika“ i na internet prezentaciji i periodičnom izdanju oglasa Nacionalne službe za zapošljavanje.

Rok za podnošenje prijava na javni konkurs: Deset dana od dana objavljivanja konkursa u dnevnom listu „Politika“ i počinje da teče narednog dana od dana kada je konkurs objavljen.

Adresa na koju se podnose prijave na konkurs: Ministarstvo unutrašnjih poslova, Sektor za ljudske resurse, Bulevar dr Zorana Đinđića broj 104, 11070 Novi Beograd (pisarnica SIV-a 2 ili putem pošte), sa naznakom “Za javni konkurs za radno mesto službenik za operativne evidencije, unos i obradu podataka I u Odseku Kraljevo, Odeljenje za prikupljanje i analizu podataka, Služba za kriminalističko – obaveštajni rad, Uprava kriminalističke policije, Direkcija policije r.br. 03.2.10.1.4.2“.

Lice zaduženo za davanje obaveštenja o konkursu: Aleksandar Smiljević, 011/274-0000, lokal 402-68, u periodu od 13.00 do 15.00 časova, svakog radnog dana.

Dokazi koji se prilažu uz prijavu na konkurs: – Obrazac prijave na konkurs – dat je uz ovaj oglas, čini njegov sastavni deo i isti je neophodno popuniti i svojeručno potpisati; – Kratka biografija; – Overena fotokopija diplome o stečenom obrazovanju u skladu sa propisanim uslovom u pogledu obrazovanja; – Original ili overena fotokopija izvoda iz matične knjige rođenih Republike Srbije; – Original ili overena fotokopija uverenja o državljanstvu Republike Srbije (sa datumom izdavanja ne starijim od šest meseci); – Original uverenja osnovnog i višeg suda da se protiv kandidata ne vodi krivični postupak (sa datumom izdavanja ne starijim od šest meseci); – Očitana lična karta sa čipom ili overena fotokopija lične karte koja nije čipovana; – Overena fotokopija radne knjižice ili izvoda iz elektronske baze podataka Centralnog registra Fonda za penzijsko – invalidsko osiguranje; – Overene fotokopije isprava kojima se dokazuju podaci o radnom iskustvu (potvrde, rešenja i drugi akti iz kojih se vidi na kojim poslovima, sa kojom stručnom spremom i u kom periodu je stečeno radno iskustvo), ukoliko kandidat isto poseduje; – Overena fotokopija isprava kojima se dokazuju podaci o stručnom osposobljavanju, usavršavanju i posebnim oblastima znanja (ukoliko kandidat isto poseduje); – Overena fotokopija uverenja o položenom stručnom ispitu (ukoliko kandidat isto poseduje); – Dokaz da kandidat ima prijavljeno prebivalište na teritoriji Republike Srbije –najmanje godinu dana neprekidno pre dana podnošenja prijave na javni konkurs; – Izjava u kojoj se kandidat opredeljuje da li će sam pribaviti podatke o činjenicama o kojima se vodi službena evidencija ili će to organ učiniti umesto njega.
Obrazac izjave dat je uz ovaj oglas i isti je neophodno popuniti i svojeručno potpisati.

Svi dokazi koji se prilažu moraju biti na jeziku i pismu koji je u službenoj upotrebi državnih organa Republike Srbije, tako da se uz ispravu sastavljenu na stranom jeziku prilaže propisani overen prevod na srpski jezik.

Svi dokazi prilažu se u originalu ili fotokopiji koja je overena kod javnog beležnika (izuzetno u gradovima i opštinama u kojima nisu imenovani javni beležnici, priloženi dokazi mogu biti overeni u osnovnim sudovima, sudskim jedinicama, prijemnim kancelarijama osnovnih sudova, odnosno opštinskim uprava kao povereni posao). Kao dokaz se mogu priložiti fotokopije dokumenata koje su overene pre 01.03.2017. godine u osnovnim sudovima, odnosno opštinskim upravama.

Datum otpočinjanja izbornog postupka: od 21.10.2022. godine. Ovim se smatra da su svi kandidati koji su ušli u izborni postupak uredno obavešteni o otpočinjanju istog.

NAPOMENA:

Dokumenti o činjenicama o kojima se vodi službena evidencija su: izvod iz matične knjige rođenih, uverenje o državljanstvu Republike Srbije, uverenje osnovnog i višeg suda da se protiv kandidata ne vodi krivični postupak i dokaz da kandidat ima prijavljeno prebivalište na teritoriji Republike Srbije – najmanje godinu dana neprekidno pre dana podnošenja prijave na javni konkurs.

Odredbom člana 9 i 103 Zakona o opštem upravnom postupku („Službeni glasnik RS“, broj 18/2016 i 95/2018 – autentično tumačenje), propisano je, između ostalog, da u postupku koji se pokreće po zahtevu stranke, organ može da vrši uvid, pribavlja i obrađuje lične podatke o činjenicama o kojima se vodi službena evidencija, kada je to neophodno za odlučivanje, osim ako stranka izričito izjavi da će podatke pribaviti sama. Ako stranka u roku ne podnese lične podatke neophodne za odlučivanje organa, zahtev za pokretanje postupka će se smatrati neurednim (član 103 stav 3)

Potrebno je da učesnik konkursa dostavi izjavu kojom se opredeljuje za jednu od dve mogućnosti: da Ministarstvo pribavi podatke o kojima se vodi službena evidencija ili da će to kandidat učini sam.

Preporuka je da učesnik konkursa sam dostavi svu neophodnu dokumentaciju u cilju bržeg i efikasnijeg sprovođenja konkursa.

Neblagovremene, nedopuštene, nerazumljive i nepotpune prijave, biće odbačene rešenjem.

Svi izrazi, pojmovi, imenice, pridevi i glagoli u ovom oglasu koji su upotrebljeni u muškom gramatičkom rodu, odnose se bez diskriminacije i na osobe ženskog pola.

Obrasci

Skoro postavljeni poslovi MINISTARSTVO UNUTRAŠNjIH POSLOVA

Pregledano: 2441 puta