0

Aplikacija

LABORATORIJSKI TEHNIČAR U DIJAGNOSTICI – 2 izvršioca Puno radno vreme

na Institut za javno zdravlje Vojvodine u Novi Sad (Poslato na 08-11-2022)

Na osnovu člana 192. Zakona o radu (Sl. glasnik RS br. 24/2005, 61/2005, 54/2009, 32/2013, 75/2014, 13/2017-odluka US, 113/2017 i 95/2018-autentično tumačenje), čl. 7- 9. Posebnog kolektivnog ugovora za zdravstvene ustanove čiji je osnivač Republika Srbija, autonomna pokrajina i jedinica lokalne samouprave (Sl. glasnik RS br. 96/2019, 58/2020), i Odluke v.d. direktora br.01-1552/1 od 04.11.2022. godine v.d. direktora Instituta za javno zdravlje Vojvodine raspisuje

J A V N I O G L A S

za prijem u radni odnos

NA ODREĐENO I PUNO RADNO VREME :

I.

LABORATORIJSKI TEHNIČAR U DIJAGNOSTICI – 2 izvršioca, na određeno i puno radno vreme, ali ne duže od 24 meseca zbog povećanog obima poslova, u Centru za mikrobiologiju

Uslovi:

srednje obrazovanje zdravstvene struke u trajanju od četiri godine – smer laboratorijski tehničar
stručni ispit
licenca
najmanje šest meseci radnog iskustva u navedenom zvanju

Opis poslova:

vrši uzorkovanje biološkog materijala, priprema uzorke, reagense, podloge i opremu za mikrobiološka i biohemijska ispitivanja;
priprema, održava i vrši kontrolu ispravnosti laboratorijske opreme
održava kulture mikroorganizama;
radi na biohemijskim i drugim analizatorima;
izvodi laboratorijske analize biološkog materijala, u skladu sa nomenklaturom usluga na sekundarnom i tercijarnom nivou zdravstvene zaštite i ustanovama na više nivoa zdravstvene zaštite;
sprovodi aktivnosti stručnog usavršavanja u oblasti laboratorijske tehnike
stara se o aparatima i potrošnom materijalu;
učestvuje u evidenciji primljenog materijala i izdatih nalaza kao i u pripremi i obradi podataka za izveštaje
radi sa potencijalno-infektivnim biološkim materijalima
u okviru smena i dežurstava radi u svim organizacionim jedinicama na uzimanju, prijemu i obradi dospelog materijala i izdavljnju rezultata;
po potrebi radi sa pacijentima na prijemu i uzimanju materijala za mikrobiološke preglede;
obavezan/na je da poslove laboratorijskog tehničara u dijagnostici obavlja u svim organizacionim jedinicama Centra za mikrobiologiju prema rasporedu radnog vremena koji unapred utvrdi Poslodavac
učestvuje u radu komisija, radnih grupa i drugih tela u skladu sa opštim aktima Instituta, po rešenju direktora
obavlja i druge srodne poslove koji su u skladu sa stručnom spremom i za koje je stekao određena znanja i zvanja a po nalogu neposrednog rukovodioca;

Zainteresovani kandidati za radno mesto Laboratorijski tehničar u dijagnostici podnose:

prijavu sa ličnom i radnom biografijom sa adresom i kontakt telefonom
overenu fotokopiju diplome/ uverenja o stečenom zvanju laboratorijski tehničar
overenu fotokopiju uverenja o položenom stručnom ispitu
overena fotokopija licence izdate od strane nadležne komore (ili rešenja nadležne komore o upisu u imenik lekarske komore ili o postojanju uslova za izdavanje licence),
fotokopiju očitane lične karte
fotokopiju izvoda iz matične knjige venčanih (ukoliko je došlo do promene prezimena)

Javni oglas će biti objavljen na internet portalima Instituta za javno zdravlje Vojvodine, Nacionalne službe za zapošljavanje i Ministarstva zdravlja Republike Srbije.

Rok za prijavu kandidata je 8 (osam) dana od dana objavljivanja javnog oglasa na internet portalu Nacionalne službe za zapošljavanje.

Prijavom na oglas kandidat daje saglasnost za obradu podataka o ličnosti u svrhu izbora za prijem u radni odnos . Podaci se ne mogu koristiti u druge svrhe.

Svi pojmovi navedeni u muškom rodu podrazumevaju bez diskriminacije i pojmove u ženskom rodu.

Kandidati koji ispunjavaju uslove javnog oglasa mogu biti pozvani na razgovor ukoliko su potrebne dodatne informacije koje mogu biti važne za donošenje odluke o prijemu.

Prijavu sa potrebnom dokumentacijom u zatvorenoj koverti dostaviti poštom na adresu Futoška 121, sa naznakom ''prijava za javni oglas za radno mesto ( navesti naziv radnog mesta)'' ili predati lično na pisarnicu Instituta za javno zdravlje Vojvodine (II međusprat, kancelarija br. 53).

Učesnicima javnog oglasa dostaviće se putem pošte obaveštenje o izabranom kandidatu zajedno sa dokumentima koja su predali uz prijavu.

Nepotpune i neblagovremene prijave neće se uzimati u razmatranje.

NAPOMENA: Svi izrazi, pojmovi, imenice, pridevi i glagoli u oglasima, koji su upotrebljeni u muškom rodu, odnose se bez diskriminacije i na osobe ženskog pola i obrnuto (osim ukoliko specifičnim zahtevima posla nije drugačije propisano)

Podaci o poslu
Vremensko trajanje oglasa za posao:

08.11.2022. - 15.11.2022.
Vrsta rada:

Određeno
Broj radnika:

2
Mesto rada:

Novi Sad;
Radno iskustvo:

Više od 6 meseci
Stepen obrazovanja:

Srednja škola - IV stepen (4 godina)
Obrazovanje:

Medicina
Rad na računaru:

Jezik:

Skoro postavljeni poslovi Institut za javno zdravlje Vojvodine

Pregledano: 1018 puta