0

Aplikacija

Nastavničko zvanje višeg predavača za oblast Elektrotehničko i računarsko inženjerstvo, uža stručna Puno radno vreme

na VISOKA ŠKOLA ELEKTROTEHNIKE I RAČUNARSTVA STRUKOVNIH STUDIJA u Beograd (Poslato na 18-07-2018)

Nastavničko zvanje višeg predavača za oblast Elektrotehničko i računarsko inženjerstvo, uža stručna oblast Audio i video tehnologije

Oglas važi od: 18.7.2018.

VISOKA ŠKOLA ELEKTROTEHNIKE I
RAČUNARSTVA STRUKOVNIH STUDIJA
Beograd, Vojvode Stepe 283
tel./faks: 011/2471-099
e-mail: office@viser.edu.rs www.viser.edu.rs

Raspisuje konkurs za izbor

na određeno vreme od 5 godina

Opis posla:
u skladu sa nastavnim planovima i programima akreditovanih studijskih programa, planovima i strukturom kratkih programa studija i programima stručnog usavršavanja i celoživotnog učenja, priprema i realizacija nastave na predmetima na kojima je viši predavač angažovan u okviru obavljanja nastavnog i obrazovnog procesa na strukovnim studijama, na kratkim programima studija i na programima stručnog usavršavanja i celoživotnog učenja (prenosi znanje na studente i druge korisnike (polaznike) kroz utvrđene oblike nastave; organizovanje i sprovođenje utvrđenih oblika provere znanja (kolokvijumi, ispiti i slično); obavljanje konsultacija sa studentima i kontinuirano praćenje i vrednovanje njihovog rada kroz nastavu; organizovanje i ostvarivanje pojedinačnog i zajedničkog stručnog rada sa studentima, usmeravanje studenata pri izradi stručnih radova; stalno pedagoško, stručno i naučno usavršavanje; priprema i unapređivanje nastavnih metoda i materijala za studente (praktikuma, priručnika i udžbenika itd.), objavljivanje naučno-stručnih radova; učestvovanje u realizaciji istraživačko-razvojnih projekata; pokazivanje društvene odgovornosti u oblasti razvoja obrazovanja; učestvovanje u različitim aktivnostima značajnim za kvalitet i razvoj obrazovanja na svim nivoima, uključujući i celoživotno učenje; vršenje nadzora nad radom zaposlenih saradnika i radno angažovanih nastavnika i saradnika, angažovanih na predmetu koji mu je (predavaču) poveren; podnošenje određenih izveštaja, učešće u radu Nastavno-stručnog veća i drugih stručnih tela VIŠER; obavljanje, po potrebi, drugih poslove iz delokruga radnog mesta.

USLOVI:
podaci o minimalnim (opšti) uslovima za izbor u nastavničko zvanje (zaposlenje na radnom mestu), podaci o potrebnoj stručnoj osposobljenosti, znanjima i veštinama, odnosno kompetencijama koje će se ocenjivati u izbornom postupku i podaci o načinu njihove provere:

a) Minimalni (opšti) uslovi: kandidat ne sme biti pravnosnažnom presudom osuđivan za krivična dela protiv polne slobode, falsifikovanja isprave koju izdaje visokoškolska ustanova ili primanja mita u obavljanju poslova u visokoškolskoj ustanovi; kandidat mora imati stečen naučni naziv doktora nauka iz naučne oblasti Elektrotehničko i računarsko inženjerstvo (oblasti za koju se bira u zvanje), stečen na akreditovanom univerzitetu i akreditovanom studijskom programu u Republici Srbiji ili ekvivalentan naučni, odnosno stručni naziv iz naučne, odnosno stručne oblasti za koju se bira u zvanje, stečen u inostranstvu, priznat u skladu sa Zakonom o visokom obrazovanju; kandidat mora posedovati sklonosti i sposobnost za nastavni rad; ako je kandidat lice koje je ranije obavljalo nastavni rad, pozitivna ocena ukupnog dosadašnjeg nastavnog, odnosno pedagoškog rada kandidata; ako postoje elementi za ocenjivanje (ako je kandidat lice koje je već bilo zaposleno u VIŠER), pozitivna ocena doprinosa razvoju nastave i drugih delatnosti VIŠER; ako postoje elementi za ocenjivanje, pozitivna ocena doprinosa u obezbeđivanju stručnog, odnosno naučno-nastavnog podmlatka; kandidat mora imati objavljena najmanje dva naučna, odnosno stručna rada u međunarodnim, odnosno domaćim naučnim, referisanim časopisima ili zbornicima sa naučnih, odnosno stručnih skupova, sa recenzijama, iz naučne, odnosno stručne oblasti za koju se bira, kandidat mora posedovati najmanje pet referenci iz naučne, odnosno stručne oblasti za koju se bira, između sledećih referenci: naučni, odnosno stručni radovi objavljeni u međunarodnim ili domaćim naučnim časopisima ili zbornicima sa naučnih, odnosno stručnih skupova, sa recenzijama; objavljeni udžbenik, praktikum, priručnik, zbirka zadataka, monografija, pregledni članak, učešće u razvoju novih proizvoda ili bitnih poboljšanja postojećih proizvoda ili novih tehnologija, priznati patenti, softverska rešenja; najmanje pet godina radnog iskustva u nastavi sa studentima u nastavničkom zvanju ili najmanje pet godina radnog iskustva na stručnim poslovima primereno oblasti za koju se bira.

b) Podaci o potrebnoj stručnoj osposobljenosti, znanjima i veštinama, odnosno potrebnim kompetencijama: pored napred nabrojanih minimalnih uslova, kandidat obavezno mora posedovati i sledeća stručna znanja, odnosno sledeće kompetencije: znanja i reference iz oblasti digitalne televizije, studijske i emisione tehnike, znanja i veštine iz potrebni za rad u televezijskom studiju, poznavanje principa projektovanja televizijskog studija, poznavanje i povezivanje video i televizijske opreme, poznavanje rada sa softverskim rešenjima koja se koriste za snimanje, montažu i reprodukciju televizijskog materijala.

v) Procena ispunjenosti minimalnih (opštih) uslova i posedovanja potrebne stručne osposobljenosti, znanja i veština, odnosno kompetencija vršiće se na osnovu dokaza koje kandidati prilažu uz prijavu na konkurs, kao i na osnovu eventualnog usmenog intervjua, koji će se održati ukoliko se na konkurs javi više kandidata koji ispunjavaju sve navedene opšte i posebne uslove.

OSTALO:
Prijave na konkurs se mogu podneti najkasnije u roku od 10 dana, računajući od dana objavljivanja ovog konkursa u publikaciji Nacionalne službe za zapošljavanje „Poslovi”. Prijave na konkurs se mogu predati lično, isključivo radnim danima (ponedeljak- petak) od 10 do 16 časova, ili poslati putem pošte, na gornavedenu adresu. Prijave poslate poštom moraju stići u VIŠER do isteka navedenog roka za konkurisanje, inače će se smatrati neblagovremenim i biće odbačene. Takođe, nerazumljive ili nepotpune prijave na ovaj konkurs, kao i prijave na ovaj konkurs uz koje nisu priloženi svi potrebni dokazi, biće odbačene. Lično ime i kontakt podaci lica zaduženog za davanje obaveštenja o konkursu: Goran Pantić, telefon 011/3950-034, kancelarija 002, Vojvode Stepe 283, Voždovac - Beograd, radnim danima (ponedeljak - petak) od 12 do 15 časova. Prijava na ovaj konkurs mora obavezno da sadrži podatke o nastavničkom zvanju (odnosno radnom mestu) na koje kandidat konkuriše i podatke o kandidatu (ime i prezime, adresa prebivališta odnosno boravišta, kontakt telefon kandidata, adresa elektronske pošte ako je kandidat poseduje), a uz prijavu se obavezno dostavljaju i sledeći dokazi: uverenje nadležnog organa (MUP) o neosuđivanosti za napred navedena krivična dela (iz člana 72 stav 4 Zakona o visokom obrazovanju), ne starije od mesec dana. Ukoliko kandidatu uverenje o neosuđivanosti ne bude izdato do zatvaranja ovog konkursa, kandidati prilikom prijave na konkus dostavljaju potvrdu da su podneli zahtev za izdavanje tog uverenja, dok uverenje o neosuđivanosti moraju dostaviti najkasnije do dana zasnivanja radnog odnosa; overene fotokopije visokoškolskih isprava o stečenom stepenu odgovarajućeg visokog obrazovanja, koji je propisan kao minimalni uslov za izbor u nastavničko zvanje; izvod iz matične knjige rođenih (ili overenu fotokopiju); uverenje o državljanstvu (ili overenu fotokopiju); radna biografija (CV) i odgovarajuće dokaze koji potvrđuju navode iz biografije; ako je kandidat lice koje je ranije obavljalo nastavni rad, odgovarajući dokaz da kandidat poseduje pozitivnu ocenu ukupnog dosadašnjeg nastavnog, odnosno pedagoškog rada (potvrda obrazovne ustanove na kojoj je kandidat obavljao dosadašnji nastavni, odnosno pedagoški rad, rezultati studentskih anketa i slično); spisak radova, odnosno odgovarajući dokaz da kandidat ima objavljen potreban broj odgovarajućih naučnih, odnosno stručnih radova, shodno napred navedenim uslovima za izbor u zvanje; odgovarajući dokaz da kandidat poseduje potreban broj odgovarajućih referenci, shodno napred navedenim uslovima za izbor u zvanje; odgovarajući dokaz da kandidat poseduje najmanje pet godina odgovarajućeg radnog iskustva, shodno napred navedenim uslovima za izbor u zvanje. Podaci o mestu i danu kada se očekuje da će započeti provera osposobljenosti, znanja i veština, odnosno kompetencija kandidata u izbornom postupku, ako se takva provera bude sprovodila: ako se takva provera bude sprovodila, provera osposobljenosti, posedovanja traženih znanja i veština, odnosno kompetencija kandidata će se sprovesti putem usmenog intervjua, koji će se održati 13. septembra 2018. godine ili 14. septembra 2018. godine u prostorijama VIŠER, o čemu će kandidati, koji podnesu blagovremene, potpune i uredne prijave i za koje se na osnovu dokaza priloženih uz prijavu utvrdi da ispunjavaju sve zahtevane uslove, naknadno biti obavešteni. Kandidat koji podnese blagovremenu, urednu i potpunu prijavu na ovaj konkurs i za koga se, na osnovu dokaza priloženih uz prijavu na ovaj konkurs utvrdi da ispunjava minimalne (opšte) uslove za izbor u nastavničko zvanje u pogledu koga se raspisuje ovaj konkurs, naknadno će biti obavešten o tačnom vremenu održavanja intervjua.

Skoro postavljeni poslovi VISOKA ŠKOLA ELEKTROTEHNIKE I RAČUNARSTVA STRUKOVNIH STUDIJA

Pregledano: 794 puta