0

Aplikacija

Doktor medicine; Diplomirani pravnik – službenik za javne nabavke; Zubni tehničar za ortodonciju Puno radno vreme

na DOM ZDRAVLjA TUTIN u Tutin (Poslato na 07-07-2021)

Doktor medicine; Diplomirani pravnik – službenik za javne nabavke; Zubni tehničar za ortodonciju

Oglas važi od: 07.7.2021.

DOM ZDRAVLjA TUTIN
36320 Tutin, Bogoljuba Čukića 12
tel. 020/811-027

Doktor medicine
Hitna služba

USLOVI: VII stepen stručne spreme, položen stručni ispit, licenca.

Opis poslova: organizuje i sprovodi mere na očuvanju i unapređenju zdravlja pojedinca i porodice, otkrivanju i suzbijanju faktora rizika za nastanak bolesti, obavlja preventivne preglede i sprovodi zdravstveno-vaspitni rad. Vrši preglede, dijagnostiku i određuje način i vrstu lečenja pacijenata. Ukazuje hitnu medicinsku pomoć. Sprovodi kućno lečenje i palijativno zbrinjavanje pacijenata. Propisuje lekove, medicinska sredstva i određene vrste medicinsko-tehničkih pomagala. Upućuje pacijente na laboratorijsku, rendgen i eho dijagnostiku i na konsultativno-specijalističke preglede kao i na bolničko lečenje u stacionar Doma zdravlja ili u ustanove sekundarnog i tercijarnog nivoa i usklađuje mišljenje i predloge za nastavak lečenja. Daje ocenu o zdravstvenom stanju pacijenata, utvrđuje dužinu privremene sprečenosti za rad i upućuje pacijente na ocenu radne sposobnosti odnosno invalidnosti. Vodi propisanu medicinsku dokumentaciju i evidenciju. Predlaže mere za unapređenje stručnog rada i poboljšanja efikasnosti u radu. Obavlja i druge poslove u okviru svoje struke po nalogu neposrednog rukovodioca i njemu odgovara za svoj rad.

Diplomirani pravnik – službenik za javne nabavke

USLOVI: VII stepen stručne spreme.

Opis poslova: obavlja poslove javnih nabavki, poslove centralizovanih javnih nabavki i poslove referenta za postupanje po Zakonu o slobodnom pristupu informacijama od javnog značaja. Priprema, pokreće i sprovodi postupke javnih nabavki. Radi na izradi i objavljivanju Plana nabavki na portalu Uprave za javne nabavke. Radi na izmeni i dopuni Plana nabavki. Dostavlja izveštaj o realizaciji Plana nabavki. Dostavlja kvartalne izveštaje Upravi za javne nabavke. Određuje predmet i vrstu postupka javne nabavke. Priprema konkursnu dokumentaciju, oglase o javnim nabavkama, izmene i dopune konkursne dokumentacije, dodatne informacije i objašnjenja u vezi pripremanja ponuda. Otvara, pregleda, ocenjuje i rangira ponude. Vodi zapisnik prilikom otvaranja ponuda. Sačinjava izveštaj o stručnoj oceni ponuda. Priprema predlog odluke o dodeli ugovora, odluke o obustavi postupka. Zaključuje ugovore sa izabranim ponuđačima. Raskida ugovore u slučaju potrebe. Odlučuje povodom podnetog zahteva za zaštitu prava. Komunicira sa zainteresovanim licima i ponuđačima i preduzima druge radnje u postupku u zavisnosti od vrste postupkai predmeta nabavke. Obavlja poslove javnih nabavki za dobra usluge i radove u svim postupcima na koje se zakon primenjuje. Dostavlja RFZO tražene podatke vezano za centralizovane nabavke. Zaključuje ugovore po nalogu RFZO za centralizovane javne nabavke. Radi na poslovima javnih nabavki na koje se zakon ne primenjuje. Radi i druge poslove iz domena javnih nabavki. Postupa po Zakonu o slobodnom pristupu informacija od javnog značaja prilikom davanja informacija. Ostvaruje dobru komunikaciju i načine da dođe do podataka koje mu tražioci informacija zahtevaju. Kontaktira sa ovlašćenim licem za postupanje po Zakonu o slobodnom pristupu informacija, u Ministarstvu zdravlja. Izrađuje godišnji informator prema upustvu za izradu informacija. Vodi računa o svim nosačima informacija i ažurira ih. Obavlja poslove vođenja arhive, vodi arhivsku knjigu u koju zavodi svu prispelu dokumentaciju, prepisku i otpremu, održava ažurnost arhive, sređuje arhivsku građu. Javlja se na telefon, uspostavlja veze ulaznih i izlaznih telefonskih poziva u prometu. Odgovoran je za brzo i tačno preusmeravanje poziva na odgovarajuće lokale. Beleži i prenosi službene poruke u slučaju odsutnosti zaposlenih na koga se službena poruka odnosi, izvršava naknadni poziv, vodi telefonski imenik javnih službi, servisnih organizacija, drugih zdravstvenih ustanova i ključnih telefonskih brojeva zaposlenih sa posebnim ovlašćenjima i odgovornostima i drugih telefonskih brojeva potrebnih za stalnu komunikaciju. Daje sve potrebne informacije građanima o radu službi koje se bave korisnikcima usluga u Domu zdravlja. Radi i druge poslove iz svoje struke po nalogu neposrednih rukovodioca i direktora Doma zdravlja.

Zubni tehničar za ortodonciju

USLOVI: IV stepen stručne spreme.

Opis poslova: Izrađuje radne i studijske modele na osnovu otisaka. Obavlja topljenje, livenje, obradu i poliranje i druge postupke pri izradi odgovarujućeg rada. Vrši evidenciju prijema i toka izvođenja radova i dostavlja odgovarajuće izveštaje. Izrađuje mobilne protetske radove za decu. Izrađuje sokle (gipsane modele) za fiksne proteze. Čuva i održava instrumente, mašine i druge uređaje, na završetku radnog vremena, isključuje sve električne aparate i zatvara dotok vode do uređaja. Radi prema usvojenoj stručnoj metodologiji. Naplaćuje usluge na fiskalnoj kasi. Za svoj rad odgovoran specijalisti ortopedije vilica sa kojim neposredno sarađuje.

OSTALO: Kandidat je obavezan da uz prijavu na ovaj oglas dostavi sledeća dokumenta: fotokopiju diplome, fotokopiju/očitanu ličnu kartu, uverenje o državljanstvu, kratku biografiju sa obaveznim kontakt podacima (imejl i/ili broj mobilnog telefona). Prijavu i potrebnu dokumentaciju dostaviti lično ili poštom na gorenavedenu adresu, sa naznakom „Prijava na oglas“. Rok za podnošenje prijava je 8 dana od dana objavljivanja oglasa u publikaciji „Poslovi“ Nacionalne službe za zapošljavanje. Nepotpune i neblagovremene prijave neće se uzimati u obzir. U slučaju većeg broja prijavljenih kandidata, može biti obavljen razgovor sa kandidatima iz užeg izbora, radi dobijanja dodatnih informacija koje mogu biti bitne za donošenje odluke o prijemu. Eventualni poziv na razgovor biće upućen posredstvom dostavljenih kontakt podataka. Odluka o izboru biće objavljena na oglasnoj tabli Doma zdravlja Tutin, od kada teče rok za pravno postupanje po istoj. Kandidati neće biti lično obaveštavani, a poslata dokumenta neće biti vraćana. Izabrani kandidat obavezan je da u roku od 5 dana od dana kada je obavešten o izboru, dostavi originalna dokumenta ili overene kopije, radi zasnivanja radnog odnosa.

Skoro postavljeni poslovi DOM ZDRAVLjA TUTIN

Pregledano: 902 puta