0

Aplikacija

Doktori specijalisti Puno radno vreme

na DOM ZDRAVLjA ZVEZDARA u Beograd (Poslato na 22-07-2021)

Specijalista...

Oglas važi od: 21.7.2021.

DOM ZDRAVLjA
ZVEZDARA
Beograd, Olge Jovanović 11

Specijalista pedijatar

USLOVI: medicinski fakultet, specijalizacija iz pedijatrije; VII/2 stepen stručne spreme; položen stručni ispit; osnovno poznavanje rada na računaru; poželjno je da kandidat poseduje sertifikat iz oblasti ultrazvučne dijagnostike.

Opis posla: prevenira, dijagnostikuje i leči bolesti, povrede i druge fizičke i mentalne poremećaje korišćenjem specijalizovanih metoda i tehnika, kroz primenu principa i procedura savremene medicine, o čemu vodi propisanu medicinsku dokumentaciju; organizuje i sprovodi mere na očuvanju i unapređenju zdravlja pojedinaca i porodice; radi na otkrivanju i suzbijanju faktora rizika za nastanak bolesti; prati zdravstveno stanje stanovništva na svom područuju i osigurava podatke za potrebe zdravstvene statistike, utvrđuje rizike za zdravlje, predlaže i sprovodi mere za njihovo otklanjanje, sprovodi zdravstveno-vaspitne aktivnosti i ostvaruje saradnju sa ključnim pojedincima i organizacijama u zajednici; radi u preventivnim savetovalištima; organizuje i sprovodi propisane sistematske, ciljane i skrining preglede; učestvuje u posebnim programima (vakcinacije, mere u toku epidemije i masovnih nesreća, mere za rano otkrivanje bolesti); obavlja specijalističke preglede i upućuje na dalju dijagnostiku i preglede, određuje način i vrstu lečenja, prati tok i usklađuje mišljenje i predloge za nastavak lečenja, određuje vrstu i dužinu kućnog lečenja i prati njegovo sprovođenje, određuje dužinu privremene sprečenosti za rad zbog bolesti ili povrede; propisuje lekove i medicinska sredstva, kao i medicinsko-tehnička pomagala; daje ocenu o zdravstvenom stanju i upućuje na ocenu radne sposobnosti; sprovodi zdravstvenu zaštitu određenih kategorija stanovništva, odnosno pacijenata obolelih od bolesti za čiju prevenciju, dijagnostiku i lečenje je specijalizovan, o čemu sačinjava specijalistički izveštaj; učestvuje u unapređenju kvaliteta zdravstvene zaštite, obavlja konsultacije sa drugim zdravstvenim radnicima i zdravstvenim saradnicima; planira, nadzire i evaluira sprovođenje zdravstvene zaštite.

Specijalista ginekologije i akušerstva

USLOVI: medicinski fakultet; specijalizacija iz ginekologije i akušerstva; VII/2 stepen stručne spreme; položen stručni ispit; završen kurs iz citologije; osnovno poznavanje rada na računaru.

Opis posla: radi poslove svoje specijalnosti, kolposkopiju, citologiju, ultrazvuk dojke-akušerska dijagnostika, učestvuje u timskom radu prema rasporedu neposrednog rukovodioca, učestvuje u edukaciji kadrova, radi na zdravstvenom prosvećivanju, vodi evidenciju o svom radu. Obavlja i druge poslove po nalogu neposrednog rukovodioca.

OSTALO: Rok za podnošenje prijave je 8 dana od dana objavljivanja oglasa na sajtu Nacionalne službe za zapošljavanje, poštom ili ličnom dostavom u arhivu Doma zdravlja Zvezdara, Olge Jovanović 11, II sprat, soba 208. Uz prijavu podneti dokaze o ispunjenosti traženih uslova. Traženi dokazi se predaju u neoverenim fotokopijama i ne vraćaju se kandidatima. Dom zdravlja Zvezdara zadržava pravo da poništi oglas ukoliko smatra da nijedan od prijavljenih kandidata ne ispunjava uslove za rad. Rezultati oglasa biće objavljeni na internet stranici Doma zdravlja Zvezdara

Skoro postavljeni poslovi DOM ZDRAVLjA ZVEZDARA

Pregledano: 562 puta