0

Aplikacija

Medicinska sestra/tehničar Puno radno vreme

na Specijalna bolnica za rehabilitaciju"Gamzigrad" u Zaječar (Poslato na 06-09-2021)

Medicinska sestra/tehničar

Specijalna bolnica za rehabilitaciju“Gamzigrad”, Zaječar

Br. 2404/2

03.09.2021.

Z A J E Č A R

Na osnovu čl. 7., 8., i 9. Posebnog kolektivnog ugovora za zdravstvene ustanove čiji je osnivač Rapublika Srbija (Sl. glasnik RS 96/19), odluke V.D. direktora Specijalne bolnice za rehabilitaciju „Gamzigrad“ u Zaječaru, Gamzigradska Banja, br. 2404od 03.09.2021. godine i date saglasnosti Komisije za davanje saglasnosti za novo zapošljavanje i dodatno radno angažovanje kod korisnika javnih sredstava Zaključkom 51 broj 112-7170/2021 od 29. 07.2021. godine

Specijalna bolnica za rehabilitaciju „Gamzigrad“ u Zaječaru, Gamzigradska Banja

RASPISUJE OGLAS

Za prijem u radni odnos na neodređeno vreme sa punim radnim vremenom:

1. medicinska sestra/tehničar – 2 izvršioca,

MEDICINSKA SESTRA/TEHNIČAR:

Opis poslova:

- pri prijemu, sprovodi pacijenta sa recepcije na odeljenje: proverava ispravnost dokumentacije, vodi medicinsku dokumentaciju, evidentira datum otpusta u karton terapija, upoznaje pacijenta sa kućnim redom, njegovim pravima i obavezama u toku rehabilitacije u Specijalnoj bolnici, smešta pacijenta u bolničku sobu, upoznaje pacijenta sa pripremom za pregled kod lekara (obaveštava pacijenta da pripremi medicinsku dokumentaciju i medikamentoznu terapiju), organizuje pregled kod odeljenjskog lekara; nakon pregleda organizuje, planira i sprovodi proces zdravstvene nege pacijenata;obavlja poslove opšte nege bolesnika u svim bolesničkim jedinicama (primenjuje propisanu terapiju, vrši kontrolu TA i termometriju i evidentira vrednosti u medicinskoj dokumentaciji, vrši primarnu i sekundarnu obradu rana po principima asepse i antisepse, neguje sve pacijente bez obzira na patologiju); primenjuje preventivne mere radi sprečavanja nastanka dekubitusa; obrađuje i previja dekubitus; neguje i pomaže pacijentima sa izmenjenim motornim funkcijama; vrši procenu fizičkih, mentalnih i emotivnih osobina pacijenta; postavlja pacijenta u adekvatan položaj radi prevencije kontraktura; promena položaja u postelji (okretanje pacijenta) i nameštanje u rasteretni korektivni položaj; planira trening mokraćne bešike i debelog creva; menja kateter i radi klizmu; hrani pacijenta ili mu pomaže u hranjenju, a pritom ga edukuje za samostalan rad; oblači pacijenta ili mu pomaže, a pritom ga obučava za samostalan rad; održava ličnu higijenu pacijentu ili mu pomaže, kroz edukaciju za osamostaljivanje; obučava pacijenta za korektivni položaj; obučava pacijenta za kontrolu i način pražnjenja debelog creva i mokraćne bešike; vrši opsluživanje pacijenata u zahtevima za vršenje fizioloških potreba; daje uputstva pratiocima za njihovo angažovanje oko pacijenta i obučava ih za sporođenje nege ;organizuje i kontroliše zakazivanje fizikalne terapije i transport otežano pokretnih i nepokretnih pacijenata na terapije; svakodnevno dostavlja dinamičaru brojno stanje pacijenata na odeljenju i dijetetsku listu; priprema sanitetski materijal, pribor i instrumente za dezinfekciju i sterilizaciju; sprovodi proces sterilizacije; uzima materijal za vršenje biohemijskih laboratorijskih analiza (u odsustvu laboratorijskog tehničara); preduzima potrebne mere za sprečavanje intrahospitalnih infekcija; pridržava se Plana za upravljanje infektivnim medicinskim otpadom; vodi pacijente do mesta gde se vrši fizikalna terapija radi njihovog daljeg upoznavanja rasporeda i mesta terapija; stara se o poštovanju kućnog reda; prati pacijenta prilikom transporta sanitetskim vozilom; prihvata pacijente sa prijemnog odeljenja i odvodi ih do bolesničke sobe; priprema medicinsku dokumentaciju pacijenata; pomaže lekaru kod pregleda i intervencija; sprovodi zdravstveno vaspitanje i obrazovanje bolesnika prema utvrđeniom programu; vrši kontrolu ispravnosti i čistoće soba, sanitarnih čvorova i drugih prostorija i uređaja na odeljenju i evidentira kontrolu i prijavljuje nedostatke nadležnima; priprema bolesničku sobu i pacijenta za lekarsku vizitu; vodi propisanu evidenciju i dokumentaciju; materijalno odgovara za stanje i količinu inventara u bolesničkim sobama koje su u njenoj nadležnosti, ukoliko je isti oštećen ili nestao, a pacijenta je otpustila-o bez naknade štete; u svom radu koristi standardnu i specijalizovanu opremu i složena sredstva za rad; koristi personalni računar i Medicinsko informativni sistem ( MIS) u svom radu i obavlja i druge poslove po nalogu odeljenskog lekara, odnosno odgovorne medicinske sestre-tehničara odeljenja, kojoj-me i odgovara za svoj rad. Prostor i uslovi rada: radi u zatvorenom prostoru pod povoljnim mikroklimatskim uslovima, povećana opasnost od infekcije i alergije.

Radni odnos se zasniva na neodređeno vreme sa punim radnim vremenom. Uslovi: završena srednja Medicinska škola; IV stepen stručne spreme; smer medicinskih sestara-tehničara, položen stručni ispit, posedovanje licence Komore medicinskih sestara i zdravstvenih tehničara Srbije ili Rešenja o upisu u imenik Komore, radno iskustvo: minimum godinu dana na istim ili sličnim poslovima u zdravstvenoj ustanovi. Rok za prijavu kandidata je 8 dana od dana objavljivanja na sajtu Nacionalne službe za zapošljavanje, odnosno do 14.09.2021.godine. Treba dostaviti:

prijavu na oglas (slobodna forma),
kratku radnu biografiju,
diplomu srednje Medicinske škole (fotokopija),
uverenje o položenom stručnom ispitu (fotokopija),
licenca Komore medicinskih sestara i zdravstvenih tehničara Srbijeili Rešenje o upisu u imenik Komore (fotokopija),
dokaz o radnom iskustvu (fotokopija radne knjižice, ugovor o radu ili drugi dokaz o radnom angažovanju na navedenim poslovima),
izvod iz matične knjige rođenih (fotokopija).

NAPOMENA:

Kandidati koji budu primljeni u radni odnos po ovom oglasu dužni su da dostave overene fotokopije svih dokumenata koji se odnose na to radno mesto.

Prijavu i dokaze o ispunjavanju uslova kandidati mogu dostaviti do 14.09.2021. godine na adresu: Specijalna bolnica za rehabilitaciju „Gamzigrad“, 19228 Gamzigradska Banja, Banjski trg 12 ili lično na istoj adresi u kancelariji br. 8 sa naznakom: „Po oglasu za zapošljavanje“. Odluka o izboru kandidata biće doneta u roku od 30 dana od isteka roka za dostavu prijava. Neblagovremene i nepotpune prijave neće se razmatrati.

V.D. d i r e k t o r,
Dr med. Rade Kostić
Рок важења
14.09.2021.
Захтевани ниво квалификација
Средња школа – IV степен (4 година)
Образовање кандидата
Медицина
Радно искуство у занимању
Више од 1 године
Број извршилаца
2
Место рада
Зајечар
Врста радниг односа / ангажовања
Неодређено
Додатне информације
Рад у сменама
Обезбеђен превоз
Стручни испит или лиценца
Da
Напомена
Svi izrazi, pojmovi, imenice, pridevi i glagoli u oglasima, koji su upotrebljeni u muškom rodu, odnose se bez diskriminacije i na osobe ženskog pola i obrnuto (osim ukoliko specifičnim zahtevima posla nije drugačije propisano).

Skoro postavljeni poslovi Specijalna bolnica za rehabilitaciju"Gamzigrad"

Pregledano: 863 puta