0

Aplikacija

Doktor medicine; Medicinska sestra-tehničar Puno radno vreme

na DOM ZDRAVLjA NOVI PAZAR u Novi Pazar (Poslato na 15-09-2021)

Doktor medicine; Medicinska sestra-tehničar

Oglas važi od: 15.9.2021.

DOM ZDRAVLjA NOVI PAZAR
36300 Novi Pazar, Generala Živkovića 1

Doktor medicine
u Službi hitne medicinske pomoći sa sanitetskim transportom

Opis poslova: vođa je tima ekipe na terenu , ukazuje hitnu medicinsku pomoć, zbrinjava traumatizovane ili politraumatizovane pacijente utvrđuje smrt i van zdrastvene ustanove, sarađuje sa odgovarajućim ustanovama u slučajevima zdrastveno- socijalno ugroženih kategorije i pojava nasilje u porodici, privodi duševne bolesti po nalogu ili bez njega u saradnji sa PPU ili bez nje, vrši prijavljivanje povreda iz tuče, saobraćajnih nezgoda i slično PPU, evidentiranje iste u knjigu povreda, izdaje lekarska uverenja povrdenih lista i izveštaja sudu i tužilaštvu, vrši nadzor i kontrolu nad radom osoblja i nad sredstvima za rad, upućuje pacijente na hitnu meduicnsku dijagnostiku, obavlja intervencije iz domena male hirurgije , organizuje i rukovidi kontinuiranim unapređenjem kvaliteta i edukacije, po nalogu suda vrši tumačenje testa na psihoaktivne supstance u urinu, vodi knjigu primopredajae , usmeno i pismeno obaveštava načelnika o neželjenim dogaćajima u službi, vodi knjigu neželjenjih dejstava lekova i ostalu medicinsku dokumentaciju, vrši primanje telefonskih poziva za hitne kućne posete, sarađuje sa članovima porodice i lokalnom zajednicom, vrši proveru opreme u sanitetskim vozilima i u službi obavlja i druge poslove iz svoje struke po nalogu načelnika i direktora.

USLOVI: stečeno visoko obrazovanje na integrisanim akademskim studijama, po propisu koji uređuje visoko obrazovanje počev od 10. septembra 2005. godine, na osnovnim studijama u trajanju od najmanje pet godina , po propisu koji je uređivao visoko obrazovanje do 10. septembra 2005. godine, položen stručni ispit, posedovanje licence ili rešenje o upisu u komoru, godinu dana radnog iskustva na poslovima doktora medicine.

Medicinska sestra – tehničar
u Službi hitne medicnske pomoći sa sanitetskim transportom

Opis poslova: prima telefonske pozive za kućne poste, prevoz pacijenata od stana do zdrastvene ustanove kao i od zdrastvene ustanove do mesta stana, poziva po prioritetu hitnosti uz konsultaciju lekara, distriburira radi realizacije ili ekipi na terenu ili vozačima za transort, popunjava radn enaloge za vozače i pravi dnevni raspored radi njihovog izvršenja, u stalnoj je komunikaciji sa svim zaposlenima u to vreme putem fiksnih telefona, mobilne mreže, radio-stanice, interfona, internog razglasa, obaveštava MUP o događajima kao što su saobraćajni udes, povrede na radu i slično, obavlja administravine poslove, vrši upisivanje u protokole ( redovni protokol, za kućne poste , strani zavod, potvrde o smrti, naloge za vozače van Novog Pazara, upisuje u poseban protokol analize, krvi na alkohol, krv na DNK, urin na opijate), dolazi nateren; na terenu obavlja sve poslove terapije, imobilizacije, po nalogu lekara sa ili bez asistancije lekara ili vozača; upisuje primopredaju i zapažanja u toku rada i o specifičnostima obaveštava odgovornu i glavnu sestru Hitne službe, zajedno sa glavnom sestrom službe učestvuje u fomiranju plana edukacije u okviru Hitne službe kao i u edukaciji novoprimljenih medicinski sestara; obavlja i druge srodne poslove po nalogu glavne sestre službe, načelnika službe, pomoćnika i direktora Doma zdravlja.

USLOVI: IV stepen stručne spreme, stečeno srednje obrazovanje, položen stručni ispit, licenca za rad, godinu dana radnog iskustva na poslovima medicinske sestre tehničara u službi HMP sa saniteskim transportom.

OSTALO: Kandidati su dužni da dostave: prijavu na konkurs sa kratkom biografijom i ličnom biografijom (radno iskustvo), kontakt telefon, overenu fotokopiju diplome o završenom medicinskom fakultetu, overenu fotokopiju uverenja o položenom stručnom ispitu, overenu fotokopiju licence za rad u struci, overenu fotokopiju licence ili rešenje o upisu u Komoru, potvrdu o radnom iskustvu. Prijavom na konkurs kandidat daje saglasnost za obradu podataka o ličnosti u svrhu izbora za prijem u radni odnos. Ovi podaci se ne mogu koristiti u druge svrhe njih obrađuje kadrovska služba Doma zdravlja. Kandidati mogu biti pozvani na razgovor pre donošenja konačne odluke. Prilikom zasnivanja radnog odnosa, kandidati su dužni da dostave: lekarsko uverenje kao dokaz o zdravstvenoj sposobnosti, ne starije od 6 meseci; uverenje suda da se protiv kandidata ne vodi sudski postupak, ne starije od 6 meseci; uverenje MUP-a da kandidat nije osuđivan za krivična dela koja ga čine nepodobnim za rad u zdravstvenoj ustanovi, ne starije od 6 meseci; uverenje o državljanstvu. Rok za podnošenje prijava na konkurs je 8 dana od dana objavljivanja oglasa u publikaciji „Poslovi“. Prijave na konkurs dostaviti pisarnici Doma zdravlja Novi Pazar na gore navedenu adresu, sa naznakom „Za javni oglas“. Nepotpune i neblagovremene prijave neće se razmatrati.

Skoro postavljeni poslovi DOM ZDRAVLjA NOVI PAZAR

Pregledano: 714 puta