0

Aplikacija

Radno mesto za poslove grafičkog prikazivanja rezultata istraživanja metaličnih mineralnih sirovina, Puno radno vreme

na GEOLOŠKI ZAVOD SRBIJE u Beograd (Poslato na 02-08-2018)

Radno mesto za poslove grafičkog prikazivanja rezultata istraživanja metaličnih mineralnih sirovina, u zvanju referent
Oglas važi od: 01.8.2018.

GEOLOŠKI ZAVOD SRBIJE
Beograd, Rovinjska 12

Na osnovu čl. 54 i 55 Zakona o državnim službenicima („Službeni glasnik RS”, br. 79/05, 81/05, 83/05, 64/07, 116/08, 104/09, 99/14 i 94/17), člana 17 stav 1, člana 18 stav 2, člana 19 stav. 2, čl. 20 i čl. 21 Uredbe o sprovođenju internog i javnog konkursa za popunjavanje radnih mesta u državnim organima („Službeni glasnik RS”, br. 41/07 – prečišćen tekst i 109/09) i Zaključka komisije za davanje saglasnosti za novo zapošljavanje i dodatno radno angažovanje kod korisnika javnih sredstava 51 Broj: 112-6006/2018 o d 3. jula 2018. godine, Geološki zavod Srbije oglašava

JAVNI KONKURS
ZA POPUNjAVANjE IZVRŠILAČKOG RADNOG MESTA U
GEOLOŠKOM ZAVODU SRBIJE

I Organ u kome se radno mesto popunjava:
Geološki zavod Srbije, Rovinjska br.12, Beograd

II Radno mesto koje se popunjava:

1. Radno mesto za poslove grafičkog prikazivanja rezultata istraživanja metaličnih mineralnih sirovina, u zvanju referent
u Odeljenju za metalične mineralne sirovine, u Sektoru za istraživanje ležišta mineralnih sirovina
1 izvršilac

Opis poslova: Unosi i obrađuje podatke o istraživanjima iz oblasti metaličnih mineralnih sirovina; izrađuje grafički prikaz rezultata istraživanja određenog prostora; izvodi manje složene terenske poslove geoloških istraživanja; formira geološku dokumentaciju istražnog prostora iz delokruga Odeljenja; obavlja i druge poslove po nalogu načelnika Odeljenja.

Uslovi: srednja stručna sprema geološkog, prirodnog ili tehničkog smera, najmanje dve godine radnog iskustva u struci, položen državni stručni ispit, poznavanje rada na računaru.

Stručne osposobljenosti, znanja i veštine koje se proveravaju u izbornom postupku: stručna znanja – izrada grafičke dokumentacije – pismeno putem simulacije; poznavanje rada na računaru – praktičnim radom na računaru; poznavanje delokruga rada Geološkog zavoda Srbije – usmeno; veština komunikacije – usmeno.

III Mesto rada: Beograd, ul. Rovinjska br. 12

IV Adresa na koju se podnose prijave na javni konkurs: Geološki zavod Srbije, Beograd, Rovinjska br.12, sa naznakom „Za javni konkurs”.

V Lice koje je zaduženo za davanje obaveštenja: Nada Orestijević, kontakt telefon: 011/288-99-66.

VI Uslovi za rad na radnim mestima: državljanstvo Republike Srbije, da je učesnik konkursa punoletan, da učesniku konkursa ranije nije prestajao radni odnos u državnom organu zbog teže povrede dužnosti iz radnog odnosa i da nije osuđivan na kaznu zatvora od najmanje šest meseci.

VII Rok za podnošenje prijava je 8 dana i počinje da teče narednog dana od dana objavljivanja ovog oglasa u periodičnom izdanju oglasa Nacionalne službe za zapošljavanje – listu „Poslovi“.

VIII Dokazi koji se prilažu uz prijavu na konkurs: potpisana prijava sa biografijom i navodima o dosadašnjem radnom iskustvu; izjava u kojoj se stranka opredeljuje da li će sama pribaviti podatke o činjenicama o kojima se vodi službena evidencija ili će to organ učiniti umesto nje; original ili overena fotokopija uverenja o državljanstvu; original ili overena fotokopija izvoda iz matične knjige rođenih; original ili overena fotokopija diplome kojom se potvrđuje stručna sprema; original ili overena fotokopija dokaza o radnom iskustvu u struci (potvrda, rešenje i drugi akti iz kojih se vidi na kojim poslovima, u kom periodu i sa kojom stručnom spremom je stečeno radno iskustvo); original ili overena fotokopija dokaza o položenom državnom stručnom ispitu.

Državni službenik koji se prijavljuje na javni konkurs, umesto uverenja o državljanstvu i izvoda iz matične knjige rođenih, podnosi rešenje o raspoređivanju ili premeštaju na radno mesto u organu u kome radi ili rešenja da je neraspoređen.

Svi dokazi se prilažu u originalu ili u fotokopiji koja je overena kod javnog beležnika (izuzetno u gradovima i opštinama u kojima nisu imenovani javni beležnici, priloženi dokazi mogu biti overeni u osnovnim sudovima, sudskim jedinicama, prijemnim kancelarijama osnovnih sudova, odnosno opštinskim upravama kao povereni posao). Kao dokaz se mogu priložiti i fotokopije dokumenata koje su overene pre 1. marta 2017. godine u osnovnim sudovima, odnosno opštinskim upravama.

Napomena: Dokumenta o činjenicama o kojima se vodi službena evidencija su: uverenje o državljanstvu, izvod iz matične knjige rođenih, uverenje o položenom državnom stručnom ispitu.

Odredbom člana 9 i člana 103 Zakona o opštem upravnom postupku („Službeni glasnik RS”, broj 18/16) propisano je, između ostalog, da u postupku koji se pokreće po zahtevu stranke organ može da vrši uvid, pribavlja i obrađuje lične podatke o činjenicama o kojima se vodi službena evidencija kada je to neophodno za odlučivanje, osim ako stranka izričito izjavi da će te podatke pribaviti sama. Navedene dokaze kandidat može dostaviti uz prijavu i sam, a u cilju efikasnijeg i bržeg sprovođenja izbornog postupka.

Potrebno je da kandidat popuni izjavu kojom se opredeljuje za jednu od dve mogućnosti, da organ pribavi podatke o kojima se vodi službena evidencija ili da će to kandidat učiniti sam. Izjavu o saglasnosti za prikupljanje podataka na javnom konkursu za popunjavanje izvršilačkog radnog mesta je moguće preuzeti na web stranici Službe za upravljanje kadrovima, na adresi http://www.suk.gov.rs/ u delu „Dokumenti-Obrasci“.

Popunjenu izjavu je neophodno dostaviti uz navedene dokaze kako bi organ mogao dalje da postupa.

IX Trajanje radnog odnosa: Za navedeno radno mesto, radni odnos se zasniva na neodređeno vreme.

X Mesto, dan i vreme kada će se sprovesti izborni postupak: Sa kandidatima koji konkurišu na navedeno radno mesto i čije su prijave blagovremene, dopuštene, razumljive, potpune, uz koje su priloženi svi potrebni dokazi i koji ispunjavaju uslove za rad na oglašenom radnom mestu, provera stručnih osposobljenosti, znanja i veština, koje se vrednuju u izbornom postupku, i to provera znanja rada na računaru i usmeni deo razgovora, obaviće se počev od 15. avgusta 2018. godine u prostorijama Geološkog zavoda Srbije, Rovinjska br. 12, Beograd. O svemu prethodno navedenom kandidati će biti blagovremeno obavešteni telefonom ili e-mail-om ili telegramom na brojeve ili adrese koje su naveli u svojim prijavama.

Napomena: Kandidati koji prvi put zasnivaju radni odnos u državnom organu, a nisu pripravnici, podležu probnom radu od 6 meseci. Kandidati bez položenog državnog stručnog ispita primaju se na rad pod uslovom da taj ispit polože do okončanja probnog rada.

Neblagovremene, nedopuštene, nerazumljive ili nepotpune prijave i prijave uz koje nisu priloženi svi traženi dokazi u originalu ili fotokopiji overenoj kod nadležnog organa (javnog beležnika, u opštinskoj upravi ili sudu) biće odbačene zaključkom konkursne komisije.

Ovaj oglas objavljuje se na web stranici Geološkog zavoda Srbije, web stranici Službe za upravljanje kadrovima, na portalu e-uprave, na oglasnoj tabli, web stranici i periodičnom izdanju oglasa Nacionalne službe za zapošljavanje – listu „Poslovi“.

*Svi izrazi, pojmovi, imenice, pridevi i glagoli u ovom oglasu koji su upotrebljeni u muškom gramatičkom rodu, odnose se bez diskriminacije i na osobe ženskog pola

Skoro postavljeni poslovi GEOLOŠKI ZAVOD SRBIJE

Pregledano: 377 puta