0

Aplikacija

Laboratorijski tehničar u proizvodnji; Hemijski tehničar u proizvodnji Puno radno vreme

na INSTITUT ZA VIRUSOLOGIJU, VAKCINE I SERUME „TORLAK“ u Beograd (Poslato na 06-06-2023)

INSTITUT ZA VIRUSOLOGIJU, VAKCINE I SERUME „TORLAK“
11152 Beograd, Vojvode Stepe 458

Laboratorijski tehničar u proizvodnji
u Odseku za serume i laboratorijske životinje, Službe za bakteriološku proizvodnju
na određeno vreme, sa probnim radom

Opis poslova:
• zadužen je za izvršavanje radnih procedura iz delokruga rada organizacione jedinice,
• vrši prijem i pripremu ulaznih dobara potrebnih za rad u organizacionoj jedinici,
• obavlja poslove čišćenja, pranja i dezinfekcije svih radnih prostora prema Standardnim operativnim procedurama (SOP-ovima),
• obavlja poslove zatvaranja bočica na mašini za pertlovanje (pertlovanje bočica),
• vrši odlaganja otpadnog materijala na mesta određena za odlaganje otpada u Institutu,
• preuzima iz magacina sirovine i materijal za rad prema potrebama organizacione jedinice,
• prenosi materijal neophodan za rad organizacione jedinice u okviru Instituta,
• popunjava evidencije o svom radu prema Standardnim operativnim procedurama (SOP-ovima),
• obavlja poslove košenja trave i sakupljanja sena,
• odvozi stajsko đubrivo na sabirno mesto,
• istovara i skladišti stočnu hranu,
• obavlja poslove pranja, pakovanja i pripremu laboratorijskog posuđa, materijala i pribora za rad, kao i zaštitne odeće za rad prema Standardnim operativnim procedurama (SOP-ovima),
• vodi evidenciju o preduzetim proizvodnim koracima tokom proizvodnje, kao i o korišćenju i čišćenju proizvodne opreme,
• obavlja poslove pranja potrebnog materijala, pribora i ambalaže i vrši pripremu istih za sterilizaciju, a shodno potrebama za navedenim iz svoje ili druge organizacione jedinice Instituta,
• vrši sterilizaciju potrebnog materijala i pribora za rad ukoliko poseduje uverenje o položenom stručnom ispitu za rad sa sudovima pod pritiskom, a shodno potrebama za navedenim iz svoje ili druge organizacione jedinice Instituta,
• vrši dekontaminaciju upotrebljenog materijala i pribora za rad ukoliko poseduje uverenje o položenom stručnom ispitu za rad sa sudovima pod pritiskom, a shodno potrebama za navedenim iz svoje ili druge organizacione jedinice Instituta,
• priprema opremu pod pritiskom za rad prema procedurama, ukoliko poseduje uverenje o položenom stručnom ispitu za rad sa sudovima pod pritiskom, a shodno potrebama za navedenim iz svoje ili druge organizacione jedinice Instituta,
• dužan je da savlada nove metode i tehnike rada iz delokruga opisa posla,
• redovno čisti, hrani i poji životinje na Institutu,
• pomaže u zdravstvenom nadzoru životinja u uzgoju i eksperimentu,
• obavlja poslove vezane za proizvodnju plazme kunića, suvog komplementa zamorca (priprema i sterilizacija materijala za rad, priprema životinja i vađenje krvi životinja, centrifugiranje, filtriranje i razlivanje plazme kunića i seruma zamorca, pakovanje bočica),
• obavlja poslove vezane za brigu o zmijama (muža, hranjenje i pojenje zmija),
• priprema otrova zmija za liofilizaciju i za imunizaciju konja,
• nadgleda i prati odvajanje, merenje i pripremu zamoraca i laboratorijskih miševa za rad u eksperimentalnim štalama,
• vrši imunizaciju životinja (konja),
• vrši vađenje krvi životinja (konjima, ovnovima, ćurkama, kunićima),
• prati i posmatra životinje i prijavljuje veterinarima sve promene na njima u smislu zdravstvenog stanja, ponašanja, ishrane,
• kontroliše mikroklimatske uslove u smeštajnom prostoru za životinje i vodi evidenciju o tome,
• obavlja i druge poslove po nalogu neposrednog i/ili višeg rukovodioca,
• za svoj rad odgovoran je Pomoćniku rukovodioca medicinske službe u Odseku za serume i laboratorijske životinje.

USLOVI: posebni uslovi za zasnivanje radnog odnosa na poslove laboratorijskog tehničara u proizvodnji u Odseku za serume i laboratorijske životinje, Službe za bakteriološku proizvodnju, su: srednje obrazovanje; srednja poljoprivredna škola (smer veterinarski tehničar).

Hemijski tehničar u proizvodnji
u Odseku za dijagnostičke proizvode, Službe za proizvodnju dijagnostičkih sredstava

• vrši prijem i pripremu ulaznih dobara potrebnih za proizvodnju u organizacionoj jedinici,
• čisti i dezinfikuje radne površine i opremu prema procedurama (SOP-ovima) i o tome vodi evidenciju,
• učestvuje u procesnoj kontroli proizvodnje,
• vodi evidenciju o preduzetim proizvodnim koracima tokom proizvodnje, kao i o korišćenju proizvodne opreme,
• pakuje, obeležava i iznosi otpadni materijal na mesta određena za odlaganje otpada u Institutu,
• dužan je da savlada nove metode i tehnike iz delokruga rada organizacione jedinice,
• za svoj rad odgovoran je Rukovodiocu medicinske Službe za proizvodnju dijagnostičkih sredstava.

USLOVI: posebni uslovi za zasnivanje radnog odnosa na poslove hemijski tehničar u proizvodnji u Odseku za dijagnostičke proizvode, Službe za proizvodnju dijagnostičkih sredstava, su: srednje obrazovanje, srednja hemijska škola.

OSTALO: uslovi za zasnivanje radnog odnosa za poslove su propisani Zakonom o radu, Posebnim kolektivnim ugovorom za zdravstvene ustanove čiji je osnivač Republika Srbija, autonomna pokrajina i jedinica lokalne samouprave i Pravilnikom o organizaciji i sistematizaciji poslova u Institutu za virusologiju, vakcine i serume „Torlak“. Uz prijavu na oglas kandidati su u obavezi da dostave sledeća dokumenta: radnu biografiju, očitanu ličnu kartu, odnosno fotokopiju lične karte, fotokopiju diplome o stečenom obrazovanju, izvod iz matične knjige venčanih (ako je kandidat promenio prezime).

Prijavom na oglas kandidat daje svoju saglasnost za obradu podataka o ličnosti u svrhe izbora kandidata za prijem u radni odnos. Podacima rukuje i podatke obrađuje Odsek za opšte pravne poslove i poslove javnih nabavki Instituta za virusologiju, vakcine i serume „Torlak“ u cilju sprovođenja postupka zasnivanja radnog odnosa i u druge svrhe se ne može koristiti. Komisija za sprovođenje postupka prijema u radni odnos razmatraće sve blagovremene i uredne prijave. Kandidati koji su dostavili blagovremene i uredne prijave na oglas mogu biti pozvani na razgovor radi pružanja dodatnih podataka koji mogu biti važni za odluku o prijemu u radni odnos (prethodno iskustvo o radu, prosečna ocena u toku školovanja, dodatno obrazovanje ili osposobljenost, dužina trajanja školovanja i drugo). O izboru kandidata odlučuje direktor Instituta.

Rok za prijavu kandidata je 8 (osam) dana od dana objavljivanja javnog oglasa. Kandidati će o Odluci o izboru kandidata ili obustavi javnog konkursa biti obavešteni na internet stranici Instituta „Torlak“ u delu Oglasi/Konkursi, koja će istovremeno biti objavljena i na Oglasnoj tabli Instituta „Torlak“, čime će se smatrati da su svi kandidati obavešteni o ishodu javnog konkursa.

Zainteresovani kandidati prijave podnose lično ili putem pošte na adresu: Institut za virusologiju, vakcine i serume „Torlak“, Vojvode Stepe 458, 11152 Beograd, sa naznakom „Prijava na oglas za prijem u radni odnos“.

Skoro postavljeni poslovi INSTITUT ZA VIRUSOLOGIJU, VAKCINE I SERUME „TORLAK“

Pregledano: 315 puta